Varlių būrys

Perskaitęs apie šias varlių savybes suprasi, kokios jos nepaprastos.

Autorius: Rose Davidson

Žemėje gyvena daugiau nei 7000 varlių rūšių, kurių didžioji dauguma mažesnės už euro monetą. Tačiau šie maži varliagyviai iš tiesų yra labai ypatingi.

2021 balandis

Dar Šiame numeryje:


Nuostabūs gyvūnai

Šioje rubrikoje sužinosi, kokioje šalyje galima sutikti po didmiesčių parkus vaikštančias ir po tiltais sau namus įsirengiančias ūdrų šeimynas. O taip pat, perskaitysi istoriją apie Montanos kalnuose avis ganančią borderkolių veislės reindžerę Greisę ir bebaimį superherojų pingviną iš ledinės Antarktidos.

 

Smegenų galia


Autorė McKennabecker

Kone visi gyvūnai turi smegenis, tačiau ne visų jos funkcionuoja vienodai. Skirtingos smegenų dalys atsakingos už vis kitokias veiklas, o sąveikaudamos kartu, šios smegenų dalys padeda jų savininkams išgyventi. Juk vilkui labai svarbu sugebėti atskirti kuo daugiau kvapų, tačiau jam visai nebūtina atpažinti daug spalvų. Skirtingų gyvūnų smegenys per milijonus metų smarkiai evoliucionavo, kad jie išgyventų. Atidžiai panagrinėk penkių skirtingų gyvūnų smegenis, kad sužinotum, kaip jos veikia ir kodėl.

Gydytoja Ai Skauda

Gyvūnai negali paaiškinti veterinarijos gydytojams, ką jiems skauda. Todėl šių specialistų darbas tikrai sunkus. Susipažink su Gabi Vaild (Gabby Wild), kuri keliauja po visą pasaulį ir teikia medicininę pagalbą gyvūnams, gyvenantiems zoologijos soduose, prie- glaudose, nacionaliniuose parkuose ir gelbėjimo centruose. Laukinės gamtos veterinarijos gydytoja papasakos, kaip jai teko pasirūpinti trimis gyvūnais - norint, kad šie pasveiktų, prireikė ne tik vaistų, bet ir daug rūpesčio bei gerumo.

Paklausk tėvelių


Kokio didžiausio dydžio batai NBA istorijoje? Kiek žmogus per visą gyvenimą miegodamas
suvalgo vorų? Ir dar daugiau smagių klausimų ir, žinoma, atsakymų rasi žurnale.