Vasaris 2021

Beždžionių akademija

Orangutanų jaunikliai mokosi išgyventi atogrąžų miške. Pasislėpęs tankiame miške Budis tupi ant medinės pakylos kartu su kitais orangutanų jaunikliais. | Plačiau

Dar Šiame numeryje:

 

Mėlynas ugnikalnis

Autorė Renee Skelton

Naktis tamsi, nors į akį durk, tačiau Indonezijoje stūksančio Idženo (Ijen) ugnikalnio šlaitai švyti lyg per kalėdinį šviesų šou. Prie ugnikalnio būriuojasi turistai, norintys išvysti mėlynas lavos upes. Iš tiesų - tai ne lava, o įkaitusi siera. Įprasta matyti iš ugnikalnio matyti srūvančią raudoną lavą, bet ne šviečiančią sierą. Iš Idženo krateryje esančių plyšių nuolat veržiasi karštos daug sieros turinčios dujos.

 

Atskleistos dinozaurų paslaptys

Autorius Michael Greshko
Iliustracijos Davide Bonadonna

Praėjo 66 mln. metų, kai gyveno paskutiniai dinozaurai. Vadinasi, mokslininkai turėjo galybę laiko apie juos sužinoti, ar ne? Gerai, ne visai taip. (Juk tada nebuvo ne tik kamerų, bet ir žmonių!)
Tačiau pasitelkę technologijas, tokias kaip lazeriai, 3D modeliai, rentgeno spinduliai ir net robotika, mokslininkai daro stebėtinus atradimus apie tai, kaip dinozaurai iš tikrųjų atrodė ir elgėsi.

 

Visa tiesa apie filmą „PIRMYN"

Autorė Johnna Rizzo

Filme „Pirmyn" Naujuosiuose Grybėnuose knibžda pasakiškų būtybių, praradusių savo magiškas galias. Undinės neplaukioja, o fėjos, užuot skraidžiusios, važinėja motociklais. Tačiau broliai elfai Balys ir Jonas Lengvapėdžiai nori susigrąžinti senojo pasaulio magiją. „National Geographic Kids" pateko į filmavimo užkulisius, kad pamatytų, kaip Grybėnų gyventojai bando tapti panašiais į būtybes, kuriomis kadaise tikėjo realaus pasaulio žmonės.