NGKids gegužė 2022

Gyvūnų pasaulis fotografo akimis

„National Geographic“ fotografas dalijasi savo nutikimais su gyvūnais. | Plačiau

Dar Šiame numeryje:

Laukinės klajonės

Afrikos teritorijoje klajojančios antilopės gnu nukeliauja per 2800 km - tai daugiau už atstumą tarp Vilniaus ir Ispanijos didmiesčio Barselonos! Kasmet sausio mėnesį antilopės gnu pradeda migruoti dideliu ratu Tanzanijos ir Kenijos valstybių teritorijose. Antilopės metus praleidžia klajodamos ir ieškodamos lietaus, gardžios žolės, augindamos jauniklius ir mėgindamos išvengti plėšrūnų. O tada ateina nauji metai ir viskas prasideda iš naujo. Skaityk toliau ir sužinok daug įdomybių apie antilopių gyvenimą.

 

Šmaikščiausi pramanai

Autorė Kay Boatner
Iliustravo Joe Rocco

Nuo neatmenamų laikų žmonės mėgo vieni kitiems krėsti pokštus. Štai keletas juokingų pokštų ir melų iš istorijos puslapių!

 

Ar ateiviai egzistuoja?

Autorė Rose Davidson

Užmesk akį į slapčiausią Amerikos valdžios dokumentą!
Į lėkštę panašus objektas perskrodžia debesis ir nukrinta dykumoje. Lėtai atsidaro durys, o ten - maži žali žmogeliukai. Atskrido ateiviai! Kol kas tai tik pasaka. Tačiau ateiviai ir NSO (neatpažinti skraidantys objektai) gali būti arčiau, nei mes galvojame. Praėjusiais metais Amerikos vyriausybė paviešino oficialų dokumentą, kuriame šnekama apie NSO. Tai labai svarbios naujienos, nes valdžia šia tema dar niekada nekalbėjo rimtai.

 

Ar tai galima rūšiuoti?

Autorė Julie Beer

Patikrink savo rūšiavimo žinias!

 

Žaliasis kampelis

Autorė Jill Yaworski

Sužinok kaip kuriamas kolibrių sodas ir kas juos vilioja.