NGKids liepa 2022

Didžioji paslaptis

Kodėl kupranugariai turi kupras? | Plačiau

Dar Šiame numeryje:

 

Gepardų gelbėtojai

Autorė Rachel Bale

Gepardo jauniklis šiepia dantis ir šnypščia ant galinės visureigio sėdynės. Jam aplink kaklą apjuosta virvė, kuria jauniklis dar visai neseniai buvo pririštas prie medžio. Gyvūnas sutrikęs - jo kvėpavimas padažnėjęs ir gilus, o kailis ties stuburu pasišiaušęs. Gepardas dairosi į visas puses mėgindamas suvokti, kas vyksta, tačiau visa tai reiškia tik viena - pavojų. Jauniklis buvo blogų žmonių atskirtas nuo savo mamos ir pagrobtas. Laimė, aplinkosaugininkai jau netrukus leisis paskui pagrobėjus ir bandys išlaisvinti šį gepardą Asturą.

 

Žydrųjų bedugnių paslaptys

Autorė Kay Boatner

Atlanto vandenyno dugne šalia Bahamų salų yra ypatinga vieta. Čia, itin giliuose povandeniniuose urvuose (vadinamuose žydrosiomis bedugnėmis), gyvena keisti gyvūnai, stūkso 6 aukštų namo akmens dariniai ir galima rasti senovės žmonių palaikų. Mokslininkai narai šioje vietoje dirba labai pavojingomis sąlygomis, tačiau jų pastangos atskleidžia nuostabių paslapčių.

 

Įdomybės apie karališką šeimą

Autorė Paige Towler

Sužinok net 30 įdomių faktų apie karališkas šeimas. Pvz.: senovės Kinijoje karaliai buvo laidojami aprengti nefrito drabužiais - tikėta, kad šis mineralas padeda išsaugoti jų kūnus, arba tai, kad mirties bausme nubausta Prancūzijos karalienė Marija Antuanetė gerų manierų neprarado iki paskutinių gyvenimo minučių - atsiprašė užmynusi ant kojos savo budeliui. O štai čia, visai keistas, bet juokingas faktas: Prancūzijoje karališkąją šeimą linksmino pagal komandą orą gadinti mokantys artistai.

 

Keistos žuvys

Autorė Elizabeth Hilfrank

10 cm ilgio jūrų arkliukas plūduriuoja vandenyje beveik nejudėdamas. Jis atrodo tarytum beždžionė, žirafa ir ponis kartu sudėjus - riesta uodega, pailga burna ir arklį primenanti galva. Bet iš tikrųjų jūrų arkliukas yra... žuvis! Jūrų arkliukai yra bene geriausi tėčiai gyvūnų pasaulyje. Kai jūrų arkliukų, jūrų adatų ar jūrų drakonų patelės išneršia kiaušinėlius, jais visą laiką rūpinasi tėčiai. Jūrų arkliukai 3-4 savaites laiko jauniklių kiaušinėlius savo „kišenėje" papilvėje.

 

 

Įdomiausi baseinai

Autorės Sarah Wassner Flynn ir Brittany Moya Del Pino

Įdomus faktai apie pasaulio baseinus. Štai vienas iš jų: San Alfonso del Maro kurorte, Čilėje, turistai kviečiami paplaukioti milžiniškame 35 m gylio baseine, kurio ilgis - daugiau nei 20 olimpinių baseinų. Jame telpa net 250 mln. litrų vandens ir jis toks didelis, kad dauguma turistų nuo vieno iki kito galo plaukia ne patys, o su valtimi!