Ramybės paieška

Senovinė jogos praktika siūlo priešnuodį šiuolaikiniam pasaulio stresui.

Autorius: Fran Smith

Ramybės paieška
Nuotraukos autorius:

Apygardos teismo rūmuose Džekonsvilyje (Jacksonville), Floridoje, ant medinio suolo sėdinti juodu drabužiu apsirengusi teisėja Eleni Derk (Eleni Derk) kelia pagarbą. Iš prisiekusiųjų ir advokatų vietų nematyti, kad ji mūvi margas jogos tampres.

E. Derk atrado jogą daugiau nei prieš 25 metus. Ją kamavo Krono ligos sukeltas deginantis pilvo skausmas. Gydytojas rekomendavo operaciją. Tikėdamasi jos išvengti, Eleni nuėjo pas pusbrolį jogos meistrą. Šis išmokė vadinamųjų atvirkštinių (kai šlaunys atsiduria aukščiau už galvą) pozų. Teigiama, kad jos padeda išvalyti iš kūno toksinus, nors moksliškai tai neįrodyta. E. Derk ligos simptomai greitai sumažėjo. „Joga išgelbėjo man gyvybę."

Ji tapo jogos instruktore ir veda nemokamus užsiėmimus teismo rūmų pievelėje. Ji paskelbia teismo pertrauką, o sustojusius prisiekusiuosius moko tempimo ir kvėpavimo pratimų. Tačiau E. Derk labiausiai garsėja kaip teisėja, skirianti jogos pamokas už grotų pasiųstiems nuteistiesiems.

E. Derk nagrinėja baudžiamuosius nusižengimus, už kuriuos skiriama iki vienų metų įkalinimo bausmė, - vagystes iš parduotuvių, disponavimą nedideliu narkotikų kiekiu, vairavimą apsvaigus ir pan. Pažeidėjai gali sutrumpinti bausmę 40 % ar net daugiau, jei sutinka dalyvauti savaitinėje programoje „Pokyčiai per jogą". Ji įsitikinusi, kad joga - puiki priemonė nutildyti pernelyg savikritišką proto balsą ir įveikti blogą elgesį lemiantį įniršį, baimę, skausmą ar manijas.

„Kai viską paleidi, atsiranda vietos geriems dalykams", - sako ji. Iš pradžių jos kolegos kraipė galvomis. „Tu ką - rimtai, joga?"

Panašiai reagavo ir daugelis nuteistųjų. „Man tai pasirodė labai keista", - sako Džekonsvilio Montgomerio pataisos centre kalintis Sesilis Redikas (Cecil Reddick).

Vertinant programos rezultatus trijose Džekonsvilio įkalinimo įstaigose dalyviai teigė, kad po šešių savaičių smarkiai pagerėjo jų miegas, bendra sveikatos būklė ir gebėjimas suvaldyti pyktį bei nerimą. Dabar galimybę dalyvauti šioje programoje siūlo mažiausiai dar du apygardos teisėjai.

Plačiau skaitykite sausio numeryje.

Dar Šiame numeryje: