Ryšiai ir aukštosios technologijos - jūsų medicinos ateitis

Nuolatinis analize grindžiamas asmeninis dėmesys jūsų sveikatai labiausiai susitelkiant į prevenciją.

Autorius: Daniel Kraft
Nuotraukos autorius:

Su Harieta (Harriett) nebūčiau susipažinęs, jei ne mūsų bendra draugė Linda. Aš esu gydytojas iš šiaurinės Kalifornijos dalies, o Harieta - komunikacijų vadovė iš Niujorko. Linda su partneriais įsteigė internetinę
asmeninės genomikos bendrovę, kuriai mudu su Harieta patikėjome išanalizuoti mūsų genetinę informaciją.

Linda mus supažindino pastebėjusi, kad turime šį tą bendra - retą mitochondrinę DNR, kuri rodo, kad esame tolimi giminaičiai. Paaiškėjo, kad dar vienas mūsų giminaitis yra priešistorinė garsenybė ledo žmogus Ecis, kurio 5300 metų senumo sušalęs kūnas buvo rastas Alpėse 1991 m. Dėl pramogos net įsteigiau feisbuko grupę žmonėms su tokiu pačiu DNR variantu kaip Ecis, Harieta ir aš.

Su Harieta susipažinau per biomedicinos mokslą - masinei rinkai pritaikytą pigią genų analizės paslaugą, kuri kadaise buvo nė neįsivaizduojama, bet dabar yra visiškai įprasta. Jungiant skaitmenines technologijas ir socialines platformas atsiveria galimybė išsiaiškinti savo genotipus ir pasidalyti šiais atradimais su visa internetine visata.

Nuo tada technologiniai pasiekimai ir inovacijos, galinčios iš esmės pakeisti daugelį sveikatos priežiūros
ir medicinos aspektų, pasipylė it iš gausybės rago. Ateities mediciną formuoja vis sparčiau besivystančios
technologijos nuo dirbtinio intelekto iki asmeninės genomikos ir robotikos.

Naujovės, apie kurias čia kalbu ir kurių daugelis dar tik pradedamos plėtoti, yra jau pačios savaime įspūdingos. Bet taip pat jos mane žavi tuo, kad leidžia atsitraukti nuo tradicinės klasifikacijomis pagrįstos sveikatos priežiūros ir atveria kelią vadinamosios susietosios sveikatos priežiūros modeliui. Šiandien turime galimybę sujungti taškus - išsilaisvinti nuo institucijų, kurios siūlo tik epizodinę ir reakcinę sveikatos priežiūrą, dažniausiai jau ligai išsivysčius, ir pereiti prie nuolatinės ir iniciatyvios sveikatos priežiūros, kuria siekiama nuspėti ligą. Tai būtų nuolatinis, analize grindžiamas, realiu laiku teikiamas asmeninis dėmesys sveikatai ir gerovei. Ne tik bandant pagydyti ligą, bet vis dažniau siekiant neleisti jai atsirasti.

Plačiau skaitykite sausio mėnesio numeryje.

 

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

Dar Šiame numeryje: