„National Geographic Lietuva“ ir „NG Kids“ dalyvaus Vilniaus knygų mugėje

2015 m. vasario 18 d. 13:24

Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri vyks vasario 19-22 d., savo stendus turės ir žurnalas „National Geographic Lietuva" bei vaikams skirtas jo mažasis brolis „NG Kids". Kiekviename iš stendų žurnalų skaitytojų ir parodos lankytojų lauks karščiausios naujienos bei netikėtos staigmenos.


„National Geographic Lietuva" stende apsilankę mugės svečiai bus kviečiami nusifotografuoti specialiai šiai mugei paruoštoje nuotraukų būdelėje ir čia pat dovanų gauti atspausdintas savo fotografijas, papuoštas vieno geriausiai pasaulyje atpažįstamų prekinių ženklų atributika. Lankytojams sutikus, jų nuotraukos bus publikuojamos „National Geographic Lietuva" svetainėje socialiniame tinkle „Facebook", o keletas jų burtų keliu bus ištraukti ir apdovanoti žurnalo prenumeratomis.


Be to, žurnalo „National Geographic Lietuva" stende skaitytojai vieni pirmųjų galės įsigyti prieš pat prasidedant knygų mugei atspausdintą pirmąjį šių metų žurnalo priedą „100 nepažintų kelionių". Jame, beje, greta tokių vietovių kaip Manu nacionalinis parkas Peru, Palmyra Sirijoje ar San Pedras Belize minimi ir Trakai. Savo kolekcijose stokojantys senesnių žurnalo „National Geographic Lietuva" priedų, jų numerius taip pat galės įsigyti knygų mugės metu. Žurnalo stende, kaip ir ankstesniais metais, bus galima įsigyti žurnalo prenumeratą ar prenumeratos dovanų kuponą.


Smalsiems vaikams skirto žurnalo „NG Kids" stendas vilios mažuosius skaitytojus. Čia jų lauks įvairūs linksmi žaidimai, o vasario 22 diena, sekmadienį, 12 val. bus ištraukti ir paskelbti „NG Kids" drauge su „Lego" rengto prenumeratos žaidimo nugalėtojai, kuriems atiteks žaidimai „Lego City" arba „Lego Friends". „NG Kids" stende taip pat bus galima įsigyti žurnalo prenumeratą ar prenumeratos dovanų kuponą.


„National Geographic Lietuva" stendas įsikurs 5 salėje, „NG Kids" - 4 salėje.

Metai ties riba Metai ties riba
Vestuviniais drabužiais vilkinti jauna pora (jis elegantišku kostiumu, ji grakščiu šydu) bažnyčioje užbaigia vestuvių formalumus. Kunigas globėjiškai ir meiliai stebi jaunavedžius alkūne pasirėmęs į stalą. Scenai šventumo suteikia pirmame plane matomas puošnus metalinis nukryžiuotasis ir fone ant sienos kabantis medinis kryžius. Tačiau esama ir dar šio to. Nuotaka ir jaunikis dėvi prie oficialių drabužių priderintas medžiagines veido kaukes. Kunigas taip pat prisidengęs kauke ir skaidriu plastikiniu skydeliu. Prieš metus greičiausiai dar būtų reikėję paaiškinti, kas dedasi šioje nuotraukoje, kurią fotografas Davidas Bertučis (Davide Bertuccio) užfiksavo Bardzano mieste, Italijoje.
Pasaulis sumaištyje Pasaulis sumaištyje
Žodynus rengianti bendrovė „Merriam-Webster“ stebi, kokių žodžių žmonės dažniausiai ieško internete – nebūtinai dėl to, kad nežino jų reikšmės, tiksli apibrėžtis kartais padeda geriau suvokti įvykius. 2020 m. netrūko iškilti „apokalipsė“. Taip pat „neganda“, „užkrečiamoji liga“, „panika“, rasti prieglobstį“ ir siurrealizmas“. Tai vyko žiemą ir pavasarį, kai susivoki, kas darosi aplink mus, rodos jau reikėjo neįsivaizduojamų kasdienių pastangų.
Visi kartu, bet atskirai Visi kartu, bet atskirai
Kai kurie žmonės atsiskiria nuo kitų sąmoningai, pavyzdžiui, astronautai, alpinistai, vienuoliai, bet daugumai pasaulio gyventojų bendravimas yra gyvybės įkvepianti elektrinė įkrova. 2020-ieji tą kištuką ištraukė.
Dar Šiame numeryje: