„National Geographic“ fotografai susižėrė Pasaulinio spaudos fotografijos konkurso apdovanojimus

2015 m. vasario 19 d. 09:07

Keturi „National Geographic" fotografai buvo paskelbti laimėtojais kasmet Pasaulinės spaudos fotografijos organizacijos rengiamame konkurse. Šiemet jau 58-ąjį kartą surengtuose apdovanojimuose, kaip ir kasmet, pagerbti geriausi praėjusių metų žurnalistinės ir dokumentinės fotografijos autoriai.


Tarp laimėtojų atsidūrė Pete Muller, kuriam pirmoji vieta atiteko už nuotraukas, darytas Siera Leonėje fiksuojant Ebolos viruso krizės akimirkas. P. Muller nuotraukos buvo publikuojamos internetiniame „National Geographic" tinklalapyje ir JAV dienraštyje „Washington Post".


P. Muller Siera Leonėje įamžino didžiausią Ebolos protrūkį istorijoje. Norėdamas parodyti tikrąją epidemijos apimtį, jis fotografavo medicinos darbuotojus, sergančius ir mirštančius, taip pat tuos, kuriuos palietė ši krizė.
Gamtos fotografijų kategorijoje triumfavo amerikietis Anand Varma, fotoaparatu užfiksavęs mintis užvaldančius ir zombiais paverčiančius parazitus, apie kuriuos buvo pasakojama 2014 m. lapkričio mėnesio žurnalo numeryje.


A.Varma sukurtos zombių serijos nuotraukos vaizduoja tokias keistas būtybes, kaip parazito užvaldytas ir iš patino patele paverstas krabas, kirmino užvaldytas svirplys ar boružė, kurią zombiu pavertė parazitinė vapsva. A. Varma fotografo karjerą pradėjo, kai 2010 m. gavo „National Geographic" įsteigtą jaunojo tyrėjo stipendiją, skirtą Pietų Amerikos pietuose esančio Patagonijos regiono pelkėms fotografuoti. Nuo to laiko jo darbus spausdino ne tik „National Geographic", bet ir kiti leidiniai.


Antrąją vietą šioje kategorijoje pelnė dažnai su „National Geographic" bendradarbiaujanti fotografė Ami Vitale, užfiksavusi akimirką, kai grupė Samburu karių pirmą kartą susidūrė su raganosiu.


Vokietijos fotografas Christian Ziegler, užfiksavęs mėsėdžius augalus, užėmė antrą vietą gamtos istorijų kategorijoje. Šis fotografas taip pat yra nuolatinis žurnalo bendradarbis.


Komisija laimėtojus išrinko iš 5 692 fotografų iš 131 šalies, kurie konkursui pateikė net 97 912 fotografijų.
„Tai, kad Pasaulinė spaudos fotografijos organizacija įvertino mūsų fotografų darbą yra vienas iš didžiausių komplimentų, kuriuos galima gauti šiame versle, - sakė „National Geographic" fotografijos direktorė Sarah Leen. - Mes džiaugiamės Anand Varma, Peter Muller, Christian Ziegler ir Ami Vitale tekusiais apdovanojimais bei didžiuojamės visais fotografais, su kuriais turime garbės dirbti, tad esame laimingi, kai bet kurio jų triūsas yra tinkamai įvertintas.

Dar Šiame numeryje: