Draugijos naujienos

2010 m. gegužės 24 d. 14:45

„NG" knygos
Žanas Mišelis Kusto (Jean-Michel Cousteau) knygoje „Mano tėvas - kapitonas" (My Father, the Captain) aprašo gyvenimą su savo legendiniu tėvu, milijonams žmonių įkvėpusiu meilę jūrai ir jos gyvūnijai. Prancūzijoje perkamiausi tapę memuarai skirti Žako Ivo Kusto (Jac ques- Ives Cousteau) šimto metų jubiliejui paminėti.


Žiūrėkite per „NG" televiziją

Garsus ryklių tyrinėtojas Maiklas Domejeris (Michael Domeier) pastarąjį dešimtmetį praleido stebėdamas baltuosius ryklius netoli Meksikos pakrantės. Birželio 6 d., sekmadienį, „National Geographic" kanalas pradeda rodyti serialą „Ekspedicija „Baltasis ryklys" (Expedition Great White). Pamatysite, kaip mokslininkas kartu su patyrusių žvejų komanda leidžiasi į baltųjų ryklių pasaulį.

Interaktyvusis „NGM"
Skaitmeninė „National Geographic" versija, kurioje rasite elektroninei terpei pritaikytų žemėlapių, nuotraukų ir filmų, kurie papildo spausdintame žurnale pateikiamą informaciją. Daugiau sužinosite tinklalapyje nationalgeographic.zinio.com.

Metai ties riba Metai ties riba
Vestuviniais drabužiais vilkinti jauna pora (jis elegantišku kostiumu, ji grakščiu šydu) bažnyčioje užbaigia vestuvių formalumus. Kunigas globėjiškai ir meiliai stebi jaunavedžius alkūne pasirėmęs į stalą. Scenai šventumo suteikia pirmame plane matomas puošnus metalinis nukryžiuotasis ir fone ant sienos kabantis medinis kryžius. Tačiau esama ir dar šio to. Nuotaka ir jaunikis dėvi prie oficialių drabužių priderintas medžiagines veido kaukes. Kunigas taip pat prisidengęs kauke ir skaidriu plastikiniu skydeliu. Prieš metus greičiausiai dar būtų reikėję paaiškinti, kas dedasi šioje nuotraukoje, kurią fotografas Davidas Bertučis (Davide Bertuccio) užfiksavo Bardzano mieste, Italijoje.
Pasaulis sumaištyje Pasaulis sumaištyje
Žodynus rengianti bendrovė „Merriam-Webster“ stebi, kokių žodžių žmonės dažniausiai ieško internete – nebūtinai dėl to, kad nežino jų reikšmės, tiksli apibrėžtis kartais padeda geriau suvokti įvykius. 2020 m. netrūko iškilti „apokalipsė“. Taip pat „neganda“, „užkrečiamoji liga“, „panika“, rasti prieglobstį“ ir siurrealizmas“. Tai vyko žiemą ir pavasarį, kai susivoki, kas darosi aplink mus, rodos jau reikėjo neįsivaizduojamų kasdienių pastangų.
Visi kartu, bet atskirai Visi kartu, bet atskirai
Kai kurie žmonės atsiskiria nuo kitų sąmoningai, pavyzdžiui, astronautai, alpinistai, vienuoliai, bet daugumai pasaulio gyventojų bendravimas yra gyvybės įkvepianti elektrinė įkrova. 2020-ieji tą kištuką ištraukė.
Dar Šiame numeryje: