Gyvūnų pasaulis fotografo akimis

„National Geographic“ fotografas dalijasi savo nutikimais su gyvūnais.

Autorius: Allyson Shaw

Fotografo Džoelo Sartorės (Joel Sartore) darbas labai įvairus: vieną dieną vyras gali riešutų sviestu tepti sieną sifakoms, o kitą - plauti pingvinų išmatas nuo gyvūnų fotosesijos grindų.

Tačiau visa tai jis daro norėdamas įkvėpti mus visus saugoti gyvūnus. „Svajoju, kad žmonės pažvelgtų gyvūnams į akis, - sako jis. - Tikiuosi, matydami gyvūnus iš arti jie pradės labiau rūpintis." Šis „National Geographic" fotografas vykdo projektą „Nuotraukų arka" - Dž. Sartorė keliauja po viso pasaulio zoologijos sodus, akvariumus ir prieglaudas, norėdamas įamžinti visus 25 tūkst. ten gyvenančių gyvūnų rūšių. Fotografas dirba išvien su zoologijos sodų darbuotojais ir prižiūrėtojais, kad gyvūnai jaustųsi saugiai ir patogiai, tačiau jo darbas visada kupinas netikėtumų. Skaityk toliau ir sužinosi apie įsimintiniausius Dž. Sartorės nutikimus.

NGKids gegužė 2022

Dar Šiame numeryje:

Laukinės klajonės

Afrikos teritorijoje klajojančios antilopės gnu nukeliauja per 2800 km - tai daugiau už atstumą tarp Vilniaus ir Ispanijos didmiesčio Barselonos! Kasmet sausio mėnesį antilopės gnu pradeda migruoti dideliu ratu Tanzanijos ir Kenijos valstybių teritorijose. Antilopės metus praleidžia klajodamos ir ieškodamos lietaus, gardžios žolės, augindamos jauniklius ir mėgindamos išvengti plėšrūnų. O tada ateina nauji metai ir viskas prasideda iš naujo. Skaityk toliau ir sužinok daug įdomybių apie antilopių gyvenimą.

 

Šmaikščiausi pramanai

Autorė Kay Boatner
Iliustravo Joe Rocco

Nuo neatmenamų laikų žmonės mėgo vieni kitiems krėsti pokštus. Štai keletas juokingų pokštų ir melų iš istorijos puslapių!

 

Ar ateiviai egzistuoja?

Autorė Rose Davidson

Užmesk akį į slapčiausią Amerikos valdžios dokumentą!
Į lėkštę panašus objektas perskrodžia debesis ir nukrinta dykumoje. Lėtai atsidaro durys, o ten - maži žali žmogeliukai. Atskrido ateiviai! Kol kas tai tik pasaka. Tačiau ateiviai ir NSO (neatpažinti skraidantys objektai) gali būti arčiau, nei mes galvojame. Praėjusiais metais Amerikos vyriausybė paviešino oficialų dokumentą, kuriame šnekama apie NSO. Tai labai svarbios naujienos, nes valdžia šia tema dar niekada nekalbėjo rimtai.

 

Ar tai galima rūšiuoti?

Autorė Julie Beer

Patikrink savo rūšiavimo žinias!

 

Žaliasis kampelis

Autorė Jill Yaworski

Sužinok kaip kuriamas kolibrių sodas ir kas juos vilioja.