Specialus numeris apie miškus

Laikas susipažinti su miškais

Autorius: Kay Boatner

 Miškai sudaro apie 30 % Žemės paviršiaus, o pavertus į plotą - tai net 24 mln. km2! Tai be galo daug, tačiau mokslininkai apskaičiavo, kad prieš 10 000 metų net 60 % mūsų planetos paviršiaus užėmė miškai. Klimato kaita ir įvairi žmonių veikla - tik kelios priežastys, lėmusios miškų nykimą, todėl šiandien kaip niekada svarbu daryti viską, kad išsaugotume likusius miškus ir juose tarpstančią gyvūniją.

 

NGKids birželis 2022

Dar Šiame numeryje:

 

20 būdų padėti miškams

Autorė Allyson Shaw

Maždaug 80 % Žemės sausumos gyvūnų tarpsta miškuose arba medžiuose. Visgi miškai pamažu nyksta. Per paskutinius 10 000 metų (kai žmonės pradėjo ūkininkauti), mūsų planeta prarado apie trečdalį visų medžių. Nykstantys miškai kelia didžiulį pavojų ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms, nes medžiai valo orą, anglies dioksidą paversdami deguonimi, kuriuo kvėpuojame

 

Pasaulio rekordai - „Guinness world records"

Autorė Kay Boatner

Keletas įdomių faktų, vertų pasaulio rekordo. Kaip ir šis - Zamai Mofokengui priklauso pasaulio atbulinių vienos rankos saulučių rekordas. Vyras tokių saulučių padarė net 36 iš eilės!

Lažinuosi nežinojai!

6 faktai apie gyvūnų ausis, kuriuos verta išgirsti
Autorė Paige Towler

Dalis mokslininkų mano, kad afrikiniai drambliai gali girdėti audras už 240 km. Iš ties įdomu... o kas dar įdomiau, skaityk žurnale.