Gyvenimas su arktiniais vilkais

2018 m. Kanados arktyje vasara. Nors mano laikrodis rodo truputį po vidurnakčio, arktyje saulėta kiaurą parą. Taip tęsis dar keletą savaičių iki rugsėjo pabaigos, kai pradės temti. Septyni arktiniai vilkai pėdina užšalusiu ežero ledu. Jie cypauja ir inkščia, žaisdami su mažu ledo gabaliuku lyg su kamuoliuku.

By Neil Shea
Photograph by

Šie vilkai priklauso tai pačiai gaujai. Dar du vilkai, iš kurių vienas tikriau- siai tėvas, juos prižiūri iš tolo. Trys didžiausi vilkai turėtų būti apie vienų metų ir sverti 30 kg. Keturi jauniausi vilkiukai, panašu, gimė prieš keletą mėnesių - jie tokio dydžio kaip dekoratyvinės sofos pagalvėlės. Vyresni vilkai žaidžia agresyviau ir netyčia kliudo mažesniuosius, įstumdami juos į ežero nendryną. Visgi jaunikliai nėra iš kelmo spirti - greitai atsistoja ir skuodžia atgal tęsti žaidimų.

Galiausiai ledo gabaliukas atsiduria tankiose žolėse. Vienas iš vilkiukų pasiveja leduką ir, bandydamas jį ištraukti iš žolių, netyčia suskaldo. Žaidimas baigtas.

Kiti vilkai žiūri į jauniklį tarsi priekaištaudami, tada vienas po kito atsisuka į mane.

 VšĮ „Atverk pasaulį", Skersinės sodų 6-oji g., 61 Vilnius, Tel. +37068713935, Faks. +37052314195, El. paštas info@nationalgeographic.lt

https://www.ngkids.lt/lt/zurnalu_archyvas/ngkids_2023_0102/gyvenimas_su_arktiniais_vilkais/