Faraonai valdo!

Faraonai, valdę Egiptą tarp maždaug 3100 m. pr. Kr. ir 30 m. pr. Kr., nebuvo vien senų laikų valdžios atstovai.

Autorius: Allyson Shaw

Senovės egiptiečiai tikėjo, kad faraonai yra dievai Žemėje, kurie kontroliuoja gamtą, jiems priklauso visas pasaulis ir jie gali bendrauti su visomis kitomis dievybėmis. Pasakiškai turtingi, šie valdovai mokė žmones statyti piramides, šventyklas ir kapavietes, kurias dar ir dabar galima aplankyti. Susipažink su keliais įžymiais faraonais.

NGK rugpjūtis 2021

Dar Šiame numeryje:

 

Ant šakos

Autorė Avery Elizabeth Hurt

Ant šakos vis aukštyn šokinėja ir skraido paukštelis. Ilgauodegė katė, dydžio sulig namine, seka jį vos už kelių metrų. Staiga paukštelis nutūpia ant kitos šakos, ir katė šoka prie jo. Oi! Paukštelis per toli, tad ilgauodegė katė ima kristi iš labai aukštai. Staiga ji viena koja įsitveria šakos, greitai vėl šokteli ir toliau persekioja savo grobį. Kai paukštelis nuskrenda, mažoji katė apsisuka ir nulipa nuo medžio galva žemyn tykoti kito grobio. Ilgauodegės katės gyvena nuo Meksikos iki Šiaurės Argentinos ir didžiausią gyvenimo dalį praleidžia medžiuose. Ten jos medžioja, maitinasi ir miega, nes šių kačių kūnai puikiai pritaikyti gyventi medžiuose.

 

Hipopotamas išgelbėtas

Autorius Scott Elder

Našlaitis hipopotamo jauniklis sulaukė pagalbos iš geraširdžių gelbėtojų. Hipopotamo jauniklis buvo vienas prie Zambezės upės Zambijoje, Afrikos šalyje. Jo mamos niekur nesimatė. Nors suaugusiam hipopotamui nėra ko bijoti plėšrūnų, paliktas jauniklis gali lengvai tapti alkanų krokodilų ar aplink besisukiojančių hienų grobiu. Kylanti saulė vis labiau kaitino dviejų savaičių mažylį. Su kiekviena minute jo jėgos silpo. Plaukdamas upe valtimi, Ianas Stivensonas (Ian Stevenson) pastebėjo išsekusį gyvūną.

 

Viskas apie pinigus

Autorė Kristin Baird Rattini

Kai kurie bankomatai Azijoje ir Europoje nuskaito pirštų atspaudus, kad nustatytų asmens tapatybę, o JAV monetų kalykla ant nebegaliojančių monetų įspaudžia vaflių raštą.

 

Lažinuosi nežinojai!

Autorė Paige Towler

Legenda byloja, kad bendrame Merilando ir Virdžinijos paplūdimyje klajojantys mustangai yra palikuonys tų, kurie XVII a. išsigelbėjo iš sudužusio laivo. Dar keletas įdomių faktų - žurnale.

 

 

Skaičiais greičiausi amerikietiškieji kalneliai

Autoriai Jennifer Adrion ir Omar Noory

Pasiruošk itin greitai pasivažinėti! „Kingda Ka" atrakcionas Šešių vėliavų nuotykių parke
Naujajame Džersyje - ne tik aukščiausias, bet ir antras greičiausias pasaulyje! Stipriai laikykis ir perskaityk šiuos neįtikėtinus faktus apie atrakcioną.