Ankstyvieji miškai

Kinų mokslininkai aptiko seniausio iki šiol Azijoje atrasto miško suakmenėjusių liekanų- 25 ha girią, kuriai maždaug 365 mln. metų

Autorius: Monica Serrano ir Scott Elder

 

Naujai rastos Guangdedendron genties augalai tarpo tais laikais, kai visame pasaulyje medžiai dar tik ėmė leisti šaknis. Paplitus miškams visiems laikams pasikeitė Žemės atmosfera ir klimatas. Visų tipų ankstyvieji medžiai išnyko, bet Archaeopteris yra netiesioginis šiuolaikinių medžių protėvis. Pataisainių grupė, į kurią įeina ir Guangdedendron, išliko gerokai mažesnių augalų pavidalu.

 

Miško vaiduoklis

Autorė Nadia Drake fotografas Kenny Hurtado

Jis - baltas visžalis medis. Gyvena dykaduoniaudamas ir primena vaiduoklį. Albinosė visžalė sekvoja yra paslapčių apgaubtas genetinis stebuklas. Šis medis turėtų būti visžalis, bet tikrovėje yra visbaltis, jo spygliai minkšti ir vaškiški. Paprastai Sequoia sempervirens, visžalės sekvojos, tarpsta su gerdamos saulės šviesą ir paversdamos ją maistu, bet ši albinosė neturi prasimaitinti būtino esminio ląstelinio mechanizmo elemento. Vietoj to ji prasiskverbia į pigmento turinčio pirmtako šaknų sistemą ir iš jos pasisavina cukrus bei maistines medžiagas.

Žemėje tokių albinosių pasitaiko retai, bet šios natūraliai auga rūko gaubiamuose miškuose, kur paplitusios visžalės sekvojos. Jos yra mokslinis galvosūkis- mutavę medžiai, kuriems kažkaip pavyksta išlikti, net jei tėvams dėl to tenka atsikratyti kitais ūgliais.

 

Dar Šiame numeryje: