Nauja tvarka

P 15 metų grįžęs į Egiptą vos jį pažinau. Kaire palei Nilo upę buvo ką tik atidaryta Mamša Al Misr (Mamsha Ahl Misr - Egipto žmonių takas) pavadintos promenados pirmoji 1,5 km ilgio atkarpa, nuo kurios vėrėsi platūs garsiosios pakrantės vaizdai.

Autorius: Robert Draper

Nauja tvarka
Nuotraukos autorius:

 

Greta išsidriekusio Maspero (Maspero) Trikampiu vadinamo rajono vaizdas drastiškai keitėsi. Įgyvendinant planą 27 Egipto apskrityse nugriauti 357 gyvenamuosius rajonus, nušiurę kvartalai sulyginti su žeme, o jų vietą paupyje užims brangūs kooperatiniai namai. Nedidelėje Nilo saloje Varake (Warraq) nuversta šimtai namų, kad atsirastų vietos viešbučiams. Upėje legendiniai gyvenamieji laivai išardyti arba po vieną nutempti.

Siekdamas modernizuotis Egiptas ketina perkelti milijonus žmonių į naujus miestus dykumoje, tarp jų ir į valdžios buveinę į rytus nuo Kairo. Verslo rajonas su 77 aukštų Legendiniu Bokštu vis dar statomas. Už 45 km į rytus nuo Kairo statoma nauja sostinė. Šiuo plataus užmojo projektu siekiama sukurti šiuolaikišką daugiau nei 6 mln. gyventojų miestą. Pagrindinis akstinas buvo siekis perkelti žmones iš pergrūsto Nilo slėnio.

 

Dar Šiame numeryje: