Tiek daug pingvinų!

Cypt! Trept trept! Šliūkšt! Antarktidos Dangerio salose nuolat verda gyvenimas. Daugiau kaip milijonas Adelės Žemės pingvinų čia be pers- tojo lipa iš vandens ir neria atgal į vandenyną.

Autorius: Jamie Kiffel-Alcheh

Nors vaizdas primena daugybės įvairių garsų kupiną pingvinų greitkelį, dar visai neseniai mokslininkai apie šią vietą nieko nežinojo.

Šių paukščių gyvenvietę tyrinėtojams atskleidė pingvinų išmatos.
Žmonėms pasiekti Dangerio salas labai sudėtinga, nes laivai čia gali nepajudinamai įstrigti apsupti sunkių ledo lyčių. Todėl nieko keista, kad šias salas iki šiol tyrinėjo tik labai nedidelė grupelė žmonių, o apie vietovėje verdantį laukinį gyvenimą buvo nežinoma.

 

2022 sausis

Dar Šiame numeryje:

 

10 šaunių išradimų

Autorius Chris Tomlin

Robotai, gudrūs įtaisai, ir transporto priemonės, kurios gali pakeisti tavo gyvenimą.

Vėžliai išgelbėti

Autorė Allyson Shaw

Teksaso valstijos pakrantė, Meksikos įlan- ka. Žaliasis vėžlys šaltame vandenyje šiaip ne taip iriasi į priekį ir mėgina iškelti galvą į viršų. Įprastai šioje vietoje vanduo būna šiltas, tačiau šįkart čia buvo atpluk- dytas retas ir labai šaltas arktinis fron- tas, dėl to oro temperatūra nukrito iki minusinės, o vandens temperatūra - žemiau 10 oC šilumos. Šaltakraujis jūrų roplys nebežino, kaip elgtis - vėžlio kūnas atsisako judėti, jam sunku įkvėpti oro. Nesulaukęs pagalbos šis jūrinis vėžlys tiesiog paskęs. Toks pat likimas laukia ir tūkstančių kitų žaliųjų vėžlių, Atlantinių ridlėjų ir logerhedų.
Laimė, Pietų Padrės saloje įsikūrusi gyvūnų apsaugos bendruomenė pasiruošusi vėžliams padėti.

 

30 įdomybių apie žmogaus kūną

 

Ar žinojai, kad žmogaus kūnas skleidžia šviesą, tik ji per silpna, kad būtų matoma plika akimi. Skaityk naujausią „National Geographic Kids" numerį ir sužinok dar 29 stulbinančius faktus apie savo kūną!

 

Smagūs dalykėliai

 

Ar esi gudrus, protingas ir pastabus? Nagi, pažaiskime mįslių žaidimą ir pamatysim, ar įveiksi visas smagias užduotis, kurias rasi „National Geographic Kids" sausio numeryje!