Dėmėtųjų auklių klubas

Sužinok, kaip žirafos kartu augina savo jauniklius ir apsaugo juos nuo pavojų.

Autorius: Scott Elder

Susirangęs šalia nuvirtusio medžio saulėtoje Afrikos savanoje, snaudžiantis žirafos mažylis atmerkia didžiules akis. Pažadintas besiartinančio gyvūno triukšmo, penkių savaičių jauniklis ištiesia sulenktą kaklą, apžiūri teritoriją ir suakmenėja - netoliese sėlina du liūtai.


Apsaugoti jauniklį nuo pavojų, kol jis užaugs didelis ir stiprus, - ne vienos motinos darbas.

 

2021 rugsėjis

Dar Šiame numeryje:

 

Poliarinių lapių gudrybės

Jason Bittel

Lapė, pasipuošusi puriu rudai kreminiu kailiuku, greitai šmirinėja tarp snieginių žąsų, susisukusių lizdus arkties tundros vasaros žolėje. Jos tikslas - nepastebėtai pavogti kuo daugiau žąsų kiaušinių, kol paukščiai neįžnybo snapais. Žąsys klega ir kerta, bet lapė, pačiupusi kiaušinį, nubėga, o tada grįžta kito.

Klysti, jei manai, kad poliarinių lapių kailis visada baltas. Taip būna šaltuoju metų laiku, tačiau orui šylant, kūmutės pakeičia kailį.

30 įdomybių apie Tokiją

Oficialus 2021 vasaros olimpinių žaidynių, kurios vyko Tokijuje, talismanas buvo Miraitova, vardas sudarytas iš dviejų japoniškų žodžių - „ateitis" ir „amžinybė". Atsivertęs naują „National Geographic Kids" žurnalo numerį sužinosi dar daugiau idomių faktų apie Japoniją.

Smagūs dalykėliai

Senovės graikai tikėjo, kad jų gyvenimus lemia galingi dievai ir deivės. Atsakęs į klausimus, sužinosi, kuris graikų dievas tau artimiausias.