Tikri gyvūnai herojai

Turbūt galvoji, kad tavo šuo greičiau prisiglaustų prie įsilaužėlio, nei jį užpultų? Tačiau šie gyvūnai pasaulį stebina savo drąsa. Perskaityk šias neįtikėtinas gyvūnų istorijos, kurios tave tikrai nustebins

Autorius: Kitson Jazynk

 

Šuo išgelbėjo vaiką. Ričmondas, Virdžinija. Bladhaundo kalytė Stela snaudžia šalia savo šeimininko, Virdžinijos valstijos policijos pareigūno Enzo Diazo (Enzo Diaz). Staiga vieną naktį jis sulaukia pranešimo, kad prapuolė trylikos metų mergaitė su negalia. Jokių mergaitės pėdsakų rasti nepavyksta net virš vietovės skraidančiam sraigtasparnio pilotui. Tačiau policija tikisi, kad tą padarys policijos pagalbininkė Stela, kuri išmokyta itin jautria uosle užuosti dingusius žmones. Atvykus į mergaitės namus, E. Diazas uždeda Stelai diržus ir prisega 5 m ilgio pavadėlį. Šuo pauosto pagalvę mergaitės kambaryje, kad įsimintų jos kvapą. Tada E. Diazas paragina Stelą sakydamas: „Rask ją."

 

2021 lapkritis

Dar Šiame numeryje:

 

30 įdomybių apie herojus

Autorė Paige Towler

Susipažink su šiais herojiškais gelbėtojų, savanorių ir paprastų žmonių poelgiais. Štai keletas jų: Septynmetė mergaitė Čikagoje pardavė tūkstančius draugystės apyrankių ir vaikų ligoninei surinko beveik 40 tūkst. Eurų; Grupelė gelbėtojų Floridoje suformavo žmonių grandinę, kad parodytų kanale užstrigusiems delfinams, kaip iš ten išplaukti.

 

20 būdų būti herojumi

Autorė Jamie Kiffel-Alcheh

Herojai gelbėja žmones nuo pavojų, išlaisvina plastikinėse šiukšlėse įsipainiojusius delfinus ir išranda šaunų technologijų, gaminančių švarią elektros energiją. Bet tai ne vieninteliai būdai, kaip tapti herojumi - juo gali būti kiekvienas žmogus, kuris stengiasi paversti pasaulį geresne vieta mums visiems! Štai 20 būdų, kaip ir tu gali būti herojus.

 

Brakonieriai sučiupti

Autorė Elizabeth Hilfrank

Kaip darbštūs parko prižiūrėtojai užkirto kelią nusikaltėliams. Raganosio patelė su jaunikliu voliojasi purve Kenijos Masai Mara nacionaliniame parke. Įprastai jiems pavojų kelia brakonieriai, kurie medžioja raganosius dėl jų ragų. Bet praėjusiais metais dėl šaunių parko prižiūrėtojų ir specialių saugumo kamerų parke nebuvo sumedžiotas nė vienas raganosis. Brakonieriavimas kiekvienais metais kelia žalos 30 000 afrikinių dramblių, 120 tigrų ir milijonams kitų gyvūnų. Kartais gyvūnų kūno dalys parduodamos kaip vaistai (nors iš tikrųjų tigrų kaulai ar skujuočių žvynai nieko negydo). Kitais kartais laukiniais gyvūnais prekiaujama kaip naminiais augintiniais, nors jie tokie nėra ir tai kelia visiems pavojų. Norėdami užkirsti kelią nusikaltimams, parko prižiūrėtojai pasitelkia kūrybingų būdų. Kokių? Perskaityk šiuose trijuose pasakojimuose apie sučiuptus brakonierius.

 

Lažinuosi nežinojai

Autorė Paige Towler

7 keisti faktai apie darbą: Norėdami apsivilkti kostiumą, astronautai užtrunka apie 45 min.; Šunų maisto testuotojai gauna pinigų už tai, kad ragauja šunų ėdalo.

 

Pirmoji kosminei misijai besiruošiant barbė

Mintimis dalijasi aviatorė S. Cristoforet

Mažoji barbė Samantha jau ruošiama misijai. Visai neseniai ji pakilo į orą astronautų treniruotėms pritaikytu orlaiviu, kuris jo keleiviams suteikia nesvarumo pojūtį, parabolės trajektorija skrisdamas Žemės centro atžvilgiu. Tokiu būdu, bendradarbiaudami su Europos kosmoso agentūra (ESA), barbės kūrėjai palaiko pasaulinę kosmoso savaitę lydinčią temą - „Women in Aerospace" (liet. moterys kosmose). Ja siekiama įkvėpti moteris tapti naujos kartos astronautėmis, inžinierėmis bei kosmoso tyrėjomis. Lėlę Samanthą bus galima įsigyti visoje Europoje, o dalis uždirbtų pinigų keliaus į stipendinį fondą, kuriuo galės pasinaudoti būsimosios aviacijos ar kosmoso tyrimų srities mokslų daktarės.