Nesugaunamos katės

Šio reportažo autorius Peteris Gvinas su fotografu Prasendžitu nukeliavoį seną Himalajų kaimą Kiberą Indijos Spičio slėnyje, ieškodami snieginių leopardų.

Autorius: Peter Gwin

 

Snieginiai leopardai – tai sunkiausiai aptinkami gyvūnai planetoje. Ilga kelionė ne tiems, kas bijo aukščio. Kaimą galima pasiekti tik vingiuojančiu siauru taku stačiuose kalnuose. Keliauti reikia žiemą, kai snieginiai leopardai medžioja grobį žemesnėse kalnų vietose, todėl dalis tako padengta sniegu ir ledu.

 

Sužinok, ar jiems pavyko išvysti snieginį leopardą šioje sunkioje kelionėje.

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: #000000; line-height: 115%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; background: transparent }p.western { font-family: "Liberation Serif", serif; font-size: 12pt; so-language: lt-LT }p.cjk { font-family: "Songti SC"; font-size: 12pt; so-language: zh-CN }p.ctl { font-family: "Arial Unicode MS"; font-size: 12pt; so-language: hi-IN }

2021 kovas

Dar Šiame numeryje:

Paslaptinga šokolado istorija
Perskaityk daug įdomių faktų apie kakavmedžių pupeles ir kaip šios karčios sėklos tapo saldžiausiu skanumynu.


Vombatas išgelbėtas

Autorius Scott Elder
Nuotraukos Dough Gimesy

Kaip geraširdžiai žmonės padėjo išauginti vombatus per COVID-19 karantiną.
Tamsią naktį šiurendamas eukaliptų medžius vombatas išėjo maisto ir nuklydo iki triukšmingos magistralės. Tamsoje vairuotojas nepastebėjo žvėrelio ir jį nutrenkė. Po kelių valandų kitas vairuotojas pamatė vombatą šalikelėje ir išlipo pažiūrėti, ar galės jam kuo padėti. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad vombatas nebegyvas, vairuotojas nusprendė apžiūrėti atidžiau...


Ar šunys sapnuoja savo šeimininkus, ar karvės turi draugų? 7 nepaprasti faktai apie draugystę. Lažinuosi, nežinojai!


Nuostabūs gyvūnai

Kodėl hipopotamas bučiuoja hieną, kokia nekviesta viešnia sustabdė futbolo rungtynes ir ar būna rožinės spalvos rajų - neįtikėtinos nuostabių gyvūnų istorijos.

Tinka net karalienei

Autrė Allyno Shaw

Tadž Mahalis Indijoje gali pasirodyti kaip puošnūs karalių rūmai. Jie netgi galėjo įkvėpti pastatyti Aladino rūmus. Bet niekas niekada čia negyveno - iš tikrųjų tai mauzoliejus. Kas čia palaidotas? Perskaityk ir sužinosi!

Smagūs dalykėliai
Ar viską žinai apie JAV prezidentus? Patikrink savo žinias ir surenk istorijos egzaminą tėveliams.