Floridos pumos

Plėtra kelia pavojų didžiųjų kačių sugrįžimui

Autorius: Douglas Main

Floridos pumos
Nuotraukos autorius: Carlton Ward jaunesnysis

Sveiki atvykę į pumų kraštą", - sako Brajanas Kelis (Brian Kelly) mums susitikus judrioje sankryžoje Ist Neiplse (East Naples), Floridoje, už kelių žingsnių nuo degalinės ir skubiosios pagalbos centro.

Valstijos pumų biologas B. Kelis rodo į rytus, plačiai išsidriekusio rajono, kuriame pats gyvena, link. Pasak jo, fotoaparatas užfiksavo pumą vos už puskilometrio, o kita puma persigavo per šešių juostų kelią, greta kurio stovime.

Floridos pumų populiacija auga, bet žmonių dominuojamoje buveinėje joms nelengva. Kiekvienai katei gali reikėti maždaug 500 km2 teritorijos, taigi kad rūšis išliktų, būtina plėsti arealą valstijoje ir už jos ribų. Skverbdamosi šiauriau, mažosios katės susiduria su įvairiais pavojais: nuo greitkelių iki medžiotojų. Kad pumos galėtų lengviau klajoti, gamtosaugininkai valstybinėse ir privačiose žemėse valstijos centre sukūrė saugomų buveinių tinklą - vadinamąjį Floridos laukinių gyvūnų migracijos koridorių. Didelė dalis šios privačios žemės priklauso rančų savininkams, o dauguma jų palaiko pumų išsaugojimo pastangas.

 

Dar Šiame numeryje: