Tarša

Plastikas, į jūrą išsiliejusi nafta, į dirvą prasismelkiančios trąšos ir pesticidai, per didelis triukšmas ar šviesa kenkia mūsų planetai.

Autorius: Allyson Shaw
Nuotraukos autorius:

Jūrinė ūdra atsargiai letenomis atnarplioja ant jos kadaruojantį plastikinį maišelį. Ši ūdra - ne vienintelis į pavojingą akistatą su šiukšlėmis stojęs gyvūnas: nustatyta, kad maždaug pusė visų jūrinių žinduolių yra suėdę plastikinių daiktų ar pakliuvę į jų spąstus.

TRUPUTIS ŠIUKŠLIŲ = DAUG PROBLEMŲ

Plastikas nuo popieriaus ir maisto atliekų skiriasi tuo, kad niekada nesuyra - nesusiskaido į daleles, kurias įsisavintų gamta. Be to, jis dažnai patenka į vandenį, kur išskiria nuodingas medžiagas ir gali būti palaikytas maistu. Žurnalo „Science" atliktas tyrimas rodo, kad kiekvienais metais į vandenynus pakliūva 8,8 mln. tonų plastiko, kuris kelia grėsmę daugiau nei 700 rūšių jūriniams gyvūnams.

Plastikinės šiukšlės - ne vienintelė Žemės taršos problema. Aplinkai kenkia netyčia į jūrą išsiliejusi nafta, į dirvą prasismelkiantys žemės ūkio produktai, tarkim, trąšos ir pesticidai, ir net per didelis triukšmas ar šviesa. (Laivų skleidžiami garsai užgožia banginių šūksnius, o ryški šviesa trikdo paukščius, ką tik išsiritusius jūrų vėžlius ir kitus gyvūnus.)

Plačiau skaitykite liepos mėnesio numeryje.

 

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2018 liepa

Dar Šiame numeryje:

Neįtikėtini dalykai
Nepaprasta gyvūnų bičiulystė
Asmenybės testas
Smagūs dalykėliai