Šauniausias Afrikos liūtas

Kaip karčiai paverčia liūtą žvaigžde.

Autorius: Scott Elder
Nuotraukos autorius:

Du liūtai klaidžioja po Tanzanijos savanas Afrikoje. Jie ieško patelių būrio ir teritorijos, kurią galėtų užimti. Staiga gyvūnai sustojo. Jie išvydo kitus du liūtus, kurių karčiai aiškiai matyti. Įsibrovėliai apžiūri priešininkus ir pasitraukia. Dėl šios teritorijos jie nekovos.

Liūtų patinai - vienintelės karčius turinčios katės. Ilgą laiką mokslininkai nežinojo, kam jie reikalingi. Tigro dryžiai ar leopardo dėmės padeda pasislėpti, tačiau karčiai neturi aiškios paskirties. Tuo labiau, kad šiltame Afrikos klimate gaurai greičiau sukelia nepatogumų, nei padeda. Kam apsisunkinti gyvenimą ant kaklo užsiauginant šiltą šaliką?

Viena teorija teigia, kad liūtai ilgais karčiais bando sužavėti pateles - panašiai kaip povai prašmatniomis plunksnomis atkreipia patelių dėmesį. Anot kitos nuomonės, karčiai atstoja šarvus. Tačiau niekas nenumanė, kaip yra iš tikrųjų. Taigi biologai Kreigas Pakeris (Craig Packer) ir Peiton Vest (Peyton West) nusprendė imtis šio garbanoto klausimo. „Sugalvojome sukurti eksperimentines priemones, kuriomis išsiaiškintume, kaip
liūtai reaguoja į skirtingus karčius", - sako Minesotos universiteto Liūtų tyrimų centro vadovas K. Pakeris.

Plačiau skaitykite birželio mėnesio numeryje.

 

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2018 birželis

Dar Šiame numeryje:

Neįtikėtini dalykai
Stulbinančios istorijos
Atostogos
Išdykę augintiniai
Smagūs dalykėliai