Fotografo užmoju pribloškiantis „National Geographic“ projektas pristatytas Šiaulių ,,Akropolyje“

2018 m. Gegužės 29 d. 15:40 Fotografo užmoju pribloškiantis „National Geographic“ projektas pristatytas Šiaulių ,,Akropolyje“

Pasaulyje šiuo metu yra apie 12 000 nykstančių gyvūnų rūšių. Vienas garsiausių žurnalo „National Geographic" fotografų Joel Sartore užsimojo įmažinti visų jų portretus ir taip sukurti „Foto Arką" - projektą skirtą mums ir mūsų anūkams, kurie dalies šių gyvūnų jau niekada nebepamatys.

20 įspūdingų šio ciklo nuotraukų nuo šiandien gali išvysti šiauliečiai ir miesto svečiai - „Foto Arkos" projektas pristatomas didžiausiame Šiaurės Lietuvos prekybos ir pramogų centre Šiaulių „Akropolyje".

Beveik 20 metų J. Sartore atidavė gamtos fotografijai. Įvairiose pasaulio šalyse jis fiksavo laukinius gyvūnus. „Fotografavau laukinę gamtą, bet nelabai prisidėjau prie rūpinimosi ja", - žurnalui „National Geographic" prisipažino fotografas. Tokios mintys jį paskatino 2005 metais imtis įdomaus projekto - nufotografuoti kuo daugiau gyvūnų rūšių, kol jos dar neišnyko.

Modelius J. Sartore įkurdina juodame ar baltame fone. Pasak fotografo, toks fonas išryškina gyvūno akis ir leidžia mums jose geriau pamatyti laukinio gyvūno grožį, eleganciją ir intelektą.

„Manęs neapleido vienas klausimas: kaip įtikinti žmones susirūpinti tuo, kad iki kitos amžių sandūros galime netekti pusės visų rūšių? Galbūt kuo paprasčiau ir švariau atliktų portretų ciklas leistų mums pažvelgti gyvūnams tiesiai į akis ir pamatyti, kad kitos rūšys, su kuriomis gyvename šioje planetoje, taip pat išsiskiria grožiu, grakštumu ir protu. Juodas ir baltas fonas suvienodina žaidimo taisykles, tad pelė atrodo ne mažiau didinga nei dramblys. Šiuose portretuose visi tampa lygūs", - pasakoja fotografas J.Sartore

Savo projektą fotografas pavadino „Foto Arka". Aliuzija į Nojaus arką J. Sartorę tarsi ragina nesustoti. Per kiek daugiau nei dešimtmetį fotografas užfiksavo beveik 7 000 nelaisvėje laikomų gyvūnų. Jis jau lankėsi daugiau nei 250 zoologijos sodų įsikūrusių per 40 valstybių.

„Visos rūšys yra gyvybiškai svarbios mūsų išlikimui: bitės ir net musės apdulkina mūsų valgomus vaisus ir daržoves, nepaliesti drėgnieji atogrąžų miškai lemia, kiek lietaus iškris dirbamuose laukuose. Tačiau svarbu ne tik nauda mums. Manau, kiekviena rūšis turi pagrindinę teisę egzistuoti", - sako „National Geographic" fotografas.

Skaičiuojama, kad šiuo metu yra apie 12 000 nykstančių ir žmonijos globojamų gyvūnų - paukščių, žuvų, žinduolių, roplių, varliagyvių ir bestuburių. Tad kad pavyktų nufotografuoti daugumą, J. Sartore skaičiavimu, jam prireiks dar bent 15 metų. „Fotografuosiu, kol būsiu gyvas arba kol atsisakys tarnauti mano keliai", - pažadėjo J. Sartore.

„Foto Arkos" projektą remia Nacionalinės geografijos draugija. Lietuvoje parodą organizuoja žurnalas „National Geographic Lietuva".

Pamatyti vieno iš garsiausių gamtos fotografų nuotraukų ciklą Šiaulių „Akropolyje" bus galima iki birželio 30 d. Iš Šiaulių paroda keliaus į pajūrį, kur bus eksponuojama Klaipėdos „Akropolyje", o rudenį ją pamatyti galės vilniečiai.



VšĮ „Atverk pasaulį", Skersinės sodų 6-oji g., 61 Vilnius, Tel. +37068713935, Faks. +37052314195, El. paštas info@nationalgeographic.lt

https://www.ngkids.lt/lt/naujienos/fotografo_uzmoju_pribloskiantis_national_geographic_projektas_pristatytas_siauliu_akropolyje1